I love using my hands and brain in a lot of projects. Currently I live and work in New York City, enthusiastic about Augmented and Virtual Reality technologies. With PandoraReality.com, we develop AR experiences for mobile devices and Hololens. We also develop VR experiences for Google Cardboard, Oculus, Gear VR, HTC Vive. Can’t wait to start playing on Magic Leap and Meta 2.
With KabaQ.io(Glimpse Group), we 3D scan food items and present them through augmented reality technology

May 27 2016
Augmented Reality/Virtual Reality

360 Derece Sahne Fotoğrafı ve 360 Derece ürün fotoğrafı arasındaki fark

Son dönemde sıkca kafa karıştıran 360 Derece Sahne Fotoğrafı ve 360 Derece ürün fotoğrafı arasındaki farkı kısaca anlatmak istedim.

360 derece fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğraflar bulunduğumuz mekanı görüntülemek için kullanılır. Aşağıda bir örneğini bulabileceğiniz sahne fotoğrafı ile kendinizi bir mekanın içerisinde hissedebilirsiniz.

http://panopdm.com/viewer.php?application=panorama&id=abcbbb8c002ddc6dc1a333d9dcbe2e1c5e02c2ad

Nasıl 360 derece fotoğraf çekimi yapabileceğinizi merak ediyorsanız, detaylı bilgileri burada okuyabilirsiniz.

360 derece ürün fotoğrafı yada başka bir deyişle Hareketli Fotoğraf, ürünü yada objeyi, internet veya interaktif ortamlarda kullanıcının kontrolü altında 360 derece hareket ettirerek görmeye ve sergilemeye olanak sağlayan bir fotoğraf çeşididir.

Örnek olarak aşağdaki linki inceleyebilirsiniz.

http://www.hareketlifotograf.com/scs/html/ayakkabi_1/ROUGEvernie-360HTML.html

Son dönemde gelişen teknoloji ile 360 fotoğraflardan 3D model oluşturup Sanal ve arttırılmış gerçeklik teknolojileri içerisinde kullanımı da gelişen bir alan. Bu konu hakkında ingilizce hazırladığım bilgileri burada bulabilirsiniz.