I love using my hands and brain in a lot of projects. Currently I live and work in New York City, enthusiastic about Augmented and Virtual Reality technologies. With PandoraReality.com, we develop AR experiences for mobile devices and Hololens. We also develop VR experiences for Google Cardboard, Oculus, Gear VR, HTC Vive. Can’t wait to start playing on Magic Leap and Meta 2.
With KabaQ.io(Glimpse Group), we 3D scan food items and present them through augmented reality technology

December 26 2016
Life/Work

En iyi müşteri deneyimim

Son projemle ilgili bir yüksek performans bilgisayar almam gerekti ve hayatımda ilk kez bir firma beni müşteri deneyimi konusunda tam anlamıyla büyüledi. Spesifik bir yazılım için hazırlanan sistem bilgilendirme sayfasından, ürün kutusuna kadar her noktası düşünülmüş bir müşteri deneyimi süreci olarak deneyimi mi paylaşmak istedim.

Özet olarak

 • Aradığım bilgiye ilişkin özel hazırlanmış web sayfası,
 • Ürün konfigrasyonunu sistemde kayıt edildiğinde, otomaik mail gönderilmesi ve destek ihtiyacının sorgulanması,
 • Gönderilen mail cevaplandığında SLA süresi içerisinde cevap verilmesi,
 • Sipariş mesajında, süreç hakkında genel bilgi, süreci takip edebileceğim bir link ve kargo bilgileri,
 • Süreç takip ekranının gündelik olarak güncel tutulması,
 • Önemli güncellemelerde fotoğraflarla birlikte bilgilendirme mesajı gönderilmesi,
 • Sitede sundukları performans kriterlerine göre, sipariş edilen ürünün test edilmesi,
 • Site üzerinde kargo takibi,
 • Kargo paketi içerisinde paketin nasıl açılacağına dair bilgilendirme ve bir sorun olması durumunda aranacak numara bilgisinin sunulması,
 • Sipariş edilmemesine rağmen, Recovery için gerekli bilgi ve ürünlerin sağlanması,
 • Bilgisayar kurulumu yapılırken fazla veya artan parçaların kutu içerisinde kargolanması,
 • Teslimatı takip eden 2 hafta sonra memnuniyet sorgusu,

Hikaye:

Öncelikle internette yaptığım araştırmalarda kullandığım Agisoft yazılımı için hazırladıkları performans testleri ve bu yazılım için özel tasarladıkları bilgisayarların olduğu sayfayı buldum. SEO amaçlı bir blog sayfasının ötesinde, sayfada aklıma gelen her türlü sorunun cevabını ve neden Puget Systems’ı tercih etmem üzerine bilgi buldum.

https://www.pugetsystems.com/recommended/Recommended-Systems-for-Agisoft-PhotoScan-145

İstediğim özelliklerle bilgisayar konfigrasyonu kaydettim ve teknik ekipten otomatik bir email aldım.

Firmanın süreçlerini merak edip otomatik mesajı cevapladım ve 1 saat içerisinde William sorumu cevapladı. Bilgisayarın kargo sürecinde hasarlanmaması için kargo paketlerini nasıl hazırladıklarına dair bilgi aldıktan bir kaç gün içerisinde bilgisayar siparişimi verdim. Sipariş onay mailinde, sipariş sürecini siteleri üzerinde takip edebileceğim bir link ve süreç hakkında genel bilgi ve süreç tamamlandıktan sonra seçtiğim kargo türü ile kargolanacağı bilgisi geldi.

Birkaç gün sonra statü durumunu merak edip siteye bağlandım, adım adım bilgisayarın toplanma, test süreçlerini izledim. Önemli güncellemelerde email ile süreç hakkında bilgi almaya devam ettim.

Sipariş bilgisayarım toplandığında, sitelerinde bilgisayar için sundukları performans kriterlerine göre, bilgisayarımın karşılaştırma raporlarını aldım.

 

 

Bilgisayarın testlerde gösterdiği performans sırasında sıcaklık değerlerini göstermek için termal kamera ile çektikleri fotoğrafları paylaştıklarında, bundan sonra başka bir firmadan bilgisayar siparişi vermeyeceğime emindim.

 

 

Kargom yola çıktığında, takip edebilmem için bir link ve kargonun 12 saat içerisinde takip edilebileceği hakkında bilgi aldım.

 

Sabırsızlıkla beklediğim paketim geldi, kutuyu açtığımda ürünü paketten nasıl çıkartacağıma dair kısa bir bilgilendirme yazısı ve herhangi bir sorunda arayacağım numara bilgisi çıktı.

 

Siparişte yer almamasına rağmen, herhangi bir sorun durumunda Recovery için USB disk ve bilgilerin olduğu ayrı bir dosya 

 

 

Kutu içinden çıkan bu kutu, sevincimi 1 kat daha arttırdı, ürünü toplarken çıkan ekstra parçaların hepsini ayrı bir kutuda aşağıdaki açıklama ile paylaşmışlar.

 

Son olarak, sipariş tamamlandıktan 1 hafta sonra herhangi bir sorun olup olmadığına dair bir mesaj daha aldım.