I love using my hands and brain in a lot of projects. Currently I live and work in New York City, enthusiastic about Augmented and Virtual Reality technologies. With PandoraReality.com, we develop AR experiences for mobile devices and Hololens. We also develop VR experiences for Google Cardboard, Oculus, Gear VR, HTC Vive. Can’t wait to start playing on Magic Leap and Meta 2.
With KabaQ.io(Glimpse Group), we 3D scan food items and present them through augmented reality technology

February 22 2016
Virtual Reality

Google Sanal Gerçeklik ile Canlı konserleri evinize getirmeye hazırlanıyor

Yayımlanan yeni raporlarda Google’ın Samsung Gear VR a rakip bir sanal gerçeklik gözlüğü çıkartacağı ve Youtube üzerinden 360 canlı yayın imkanının sağlanacağını gösteriyor.
Google’s Sanal Gerçeklik Gözlüğü

The Financial Times da yayımlanan raporda Google kendi markasıyla Samsung Gear VR a bir rakip çıkartacağından bahsediliyor. Bahsedilen gözlüğün Samsung VR a göre daha fazla telefon ile uyumlu olacağı belirtilmiş. Samsung Gear VR şu an için (Galaxy Note 5, Galaxy S6 edge+, S6, and S6 edge) modelleriyle uyumlu olarak çalışıyor. Google dan beklentiler daha iyi sensor, lens ve Android tabanlı bir işletim sistemi olarak sıralanmış.

YouTube 360 Canlı Yayın

BuzzFeed News, de yayımlanan haberlerin yanında Youtube 360 Camera üreticileriyle yeni 360 canlı yayın özelliği ile çalışacak modelleri üzerinde çalışmaya başlamış.

Google Sanal Gerçeklik gözlüğü ve 360 canlı yayın özellikleri için herhangi bir çıkış tarihi henüz yok fakat geçtiğimiz mart ayında eklenen 360 video izleme ve  kasım ayında eklenen 3D görüntüleme özellikleri sonrasında canlı yayın konusunda 2016 içerisinde önemli adımlar göreceğimiz kesin.

 

google io cardboard jump vr

Geçtiğimiz sene yapılan Google I/O yazılım geliştiricileri konferansından karelerde Google Expeditions ve Google Jump ürünlerini görmüştük. Bu seneki konferansta Google dan 360 video ve sanal gerçeklik gözlüğü ile ilgili demoları beklemek yanlış olmaz.

google io jump virtual reality 360

Sanal gerçeklik için içerik üretimini son kullancılara yaklaşması ve pazarın büyümesi sanal gerçeklik teknolojisinin hayatımıza girmesinde büyük katkı sağlayacak. Googe bu alanda attığı 20 fiyatı ile 5 milyon adete yakın sattığı Google Cardboard ile bir çok kişi için sanal gerçeklik ile tanışma imkanı sundu. Geliştirilen ve planlanan alt yapılarla Google sanal gerçeklik konusunda öncü oyunculardan olmaya devam edeceği kesin.

 

 

You Might Also Like