I love using my hands and brain in a lot of projects. Currently I live and work in New York City, enthusiastic about Augmented and Virtual Reality technologies. With PandoraReality.com, we develop AR experiences for mobile devices and Hololens. We also develop VR experiences for Google Cardboard, Oculus, Gear VR, HTC Vive. Can’t wait to start playing on Magic Leap and Meta 2.
With KabaQ.io(Glimpse Group), we 3D scan food items and present them through augmented reality technology

March 02 2016
Press

Merak, Eğitim, Kalitesi ve Yüksek Teknoloji İhracatı ve Türkiye’nin geleceği

Geçtiğimiz sene Emin Çapa’nın TEDx de yüksek teknoloji ve eğitim üzerine yaptığı konuşma beni gerçekten çok etkiledi, Emin Bey’in konuşmasını Annem, Babam, yakın arkadaşlarım, iş arkadaşlarım yani kısaca fırsat bulduğum herkese izlettim. Ülkemizin şuan olduğu durum ve hangi yöne doğru gitmesi gerektiğini güzel özetleyen bir konuşmaydı. Her izlettiğim kişi ile tekrar izledim ve konuşmayı neredeyse ezberledim. O an izlettiğim kişilerde o konuşma aynı etkiyi yarattı mı bilmiyorum fakat benim için anlamı büyüktü.

Çok uzun değil, konuşma 12 Haziran 2015 tarihinde yayınlamış ve bugün 29 şubat 2016 şirketimiz Pandora Yüksek Ticaret ihracatı konusunda yaptığı çalışmalar ile Cem Seymen’in Para Dedektifi programına CNN Turk’de misafir oldu. 12 Haziran tarihini düşündüğümde aklımda sadece bir fikir olarak bulunan arttırılmış gerçeklik teknolojisini kullanarak, Pandora kurduğumuz ortaklık sayesinde çok güzel adımlar attık ve New York’ta inşaat sektöründe bu gelecek vaad eden teknolojinin öncülerinden biri olduk.

Cem Bey’in konuşmasında bahsettiği gibi Devlet, üniversiteler ve özel sektörün bu tarz yatırımları desteklemesi gerekiyor. Devlet şu an için bir çok yatırım ve destek olanağı sunuyor fakat bu olanakları Üniversitelerin ve Özel sektörün de faydası olacak şekilde genişletmesi daha mantıklı ve efektif bir çözüm olabilir. Devletin direk maddi yardımı yatırımcılara yapması yerine Üniversiteler veya özel sektör aracılıyla yapması ölçümlenebilir başarı için anahtar olduğunu düşünüyorum. Çok güzel bir fikriniz olabilir, en son teknoloji uygulamayı geliştirmiş olabilirsiniz fakat şirket masraflarını yönetmek, pazarlama çalışmalarını doğru alana yapmak ve satışa dönüştürmek farklı türde beceriler gerektiriyor.

Pandora olarak ITU Çekirdek oluşumu içerisinde olmaktan mutluluk duyuyoruz, olmayan bir teknolojiyi hayata geçirmek, ürünümüz hayata geçene kadarki süreçte geçiminizi sağlamak ve bütün diğer ülkelerdeki rakiplerinizle rekabet etmek gerçekten çok emek istiyor. ITU Çekirdek ofis, danışman, şirket yönetimi ve tanıtım ve yatırımcılarla buluşturma alanlarında çok fayda sağlıyor ve her ihtiyacımıza yardımcı olmaya çalışıyor.

45 Dakikanızı ayırabildiğiniz bir zamanınızda lütfen programı izleyin