I love using my hands and brain in a lot of projects. Currently I live and work in New York City, enthusiastic about Augmented and Virtual Reality technologies. With PandoraReality.com, we develop AR experiences for mobile devices and Hololens. We also develop VR experiences for Google Cardboard, Oculus, Gear VR, HTC Vive. Can’t wait to start playing on Magic Leap and Meta 2.
With KabaQ.io(Glimpse Group), we 3D scan food items and present them through augmented reality technology

March 15 2016
Virtual Reality

Sanal gerçeklik, akıllı telefonların yayılımına benzer şekilde ilerlemeye devam ediyor

Geçtiğimiz bir kaç sene içerisinde Facebook ve Google sanal gerceklik teknolojisi için büyük yatırımlar yaptı ve henüz piyasaya çıkan sadece bir kaç ürün olmasına rağmen büyük beklentı ve takipçi kitlesi oluşturdu. Akıllara ilk gelen soru, bu sanal gerçeklik teknolojisinin zamanının artık gelip gelmediği. Deutsche Bank AG tarafından yapılan analizde çıkan sonuçlar, sanal gerçeklik teknolojisinin yayılımının, akıllı telefonların yayılımına paralel şekilde giden bir grafik sergilediği yonunde.

Son donemde sadece AR ve VR odaklı girişimlere yatırım yapmaya başlayan Rosenberg Ventures ve Super Ventures gibi VC firmaların doğması teknolojinin hızlanacağı yönündeki beklentiyi destekliyor.

You Might Also Like