I love using my hands and brain in a lot of projects. Currently I live and work in New York City, enthusiastic about Augmented and Virtual Reality technologies. With PandoraReality.com, we develop AR experiences for mobile devices and Hololens. We also develop VR experiences for Google Cardboard, Oculus, Gear VR, HTC Vive. Can’t wait to start playing on Magic Leap and Meta 2.
With KabaQ.io(Glimpse Group), we 3D scan food items and present them through augmented reality technology

June 14 2016
Virtual Reality

Sanal gerçeklik teknolojisinin iç mimari alanında kullanımı

Mimari alanda ARPandora ile geliştirdiğimiz uygulamaların, iç mimari alanda geleceğini ön görerek, New York’ta iç mimari alanına yenilikçi uygulamasıyla dikkat çeken Decorilla ile 2015 yılı sonunda iş birliği yapma kararı aldık. Uyumlu bir çalışma dönemi sonrasında,  uygulamamız hem New York Times hem de CBS Kanalında  akşam haberlerinde “iç mimari alanında kullanılan ilk sanal gerçeklik uygulaması” olarak kendine yer buldu.

Uygulamamız kısaca iç mimarların tasarladıkları tasarımı, müşterilerine tam anlamıyla anlatmaları için 360 derece hazırlanan görüntüler ve odanın 3 boyutlu modelinin müşterilere gösterilmesiyle sağlanıyor. Sanal gerçeklik gözlüklerini kullanan müşteriler, sonucun nasıl olacağını işlemler başlamadan tam anlamıyla görebiliyor, bu şekilde yapılması istenilen değişiklikler müşteri üzülmeden, çok daha düşük maliyetlerle tamamlanıyor. Sonuç olarak müşteri mutluluğu garanti altına alınıyor.

 

Uygulama hakkında detaylı bilgiler için Dijital Ajanslarda yayımlanan yazımızı okuyabilirsiniz.