I love using my hands and brain in a lot of projects. Currently I live and work in New York City, enthusiastic about Augmented and Virtual Reality technologies. With PandoraReality.com, we develop AR experiences for mobile devices and Hololens. We also develop VR experiences for Google Cardboard, Oculus, Gear VR, HTC Vive. Can’t wait to start playing on Magic Leap and Meta 2.
With KabaQ.io(Glimpse Group), we 3D scan food items and present them through augmented reality technology

August 25 2016
Virtual Reality

Tek Lens ile 4K 360 derece kayıt – DSLR Kameranızı Sphere Optics lensi ile 360 derece kemaraya dönüştürebilirsiniz.

Bugüne kadar yüksek kalite 360 derece sanal gerçeklik çekim yapmak için en az 2 kameralı sistemler kullanıp post production esnasında zahmetli ve maliyetli bir video birleştirme sürecine giriyorduk. Sphere Optics geliştirdikleri DSLR kamera lensi ile bu sorunu ortadan kaldırmayı vaad ediyor. DSLR kameranıza taktığınız lens ile, kameranızın sunduğu görüntü kalitesi ile 360 derece video çekimi yapabiliyorsunuz ve çekim direk tek parça olduğundan birleştirme sürecine ihtiyaç duymuyor.

Henüz yeni gelişmekte olan ve uğraştırıcı bir sektör olan sanal gerçeklik 360 derece video çekimi için çok büyük bir adım atmış gibi gözüken Sphere Optics Şu an için günlük $7,500 e kiraladıklarını söyledikleri lenslerini toplu üretime geçirme ve satışa geçirme planları var. İlerleyen dönemde telefon ve gopro tarzı ürünler için lenslerini geliştirmek istediklerini belirten grup, 360 video çekimi için çok önemli bir adım atmış gibi gözüküyor.

Detaylar için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz http://www.sphereoptics.io/#introtosphere

Örnek videoyu aşağıda bulabilirsiniz