I love using my hands and brain in a lot of projects. Currently I live and work in New York City, enthusiastic about Augmented and Virtual Reality technologies. With PandoraReality.com, we develop AR experiences for mobile devices and Hololens. We also develop VR experiences for Google Cardboard, Oculus, Gear VR, HTC Vive. Can’t wait to start playing on Magic Leap and Meta 2.
With KabaQ.io(Glimpse Group), we 3D scan food items and present them through augmented reality technology

February 22 2016
Hololens/Virtual Reality

Yeni Hololens Demosu ile ilk holografik ışınlanmayı gerçekleştirdi

Microsoft son bir senedir üzerine düştüğü bilgisayar destekli gözlüğü ile hologram yaratma teknolojisiyle dikkatli üzerine çekmeyi ve iyi yorumlar almayı başarmıştı.

Hololens proje yöneticisi Alex Kipman Vencover da gerçekleşen TED Konferansında yeni demosuyla beklentileri karşıladı.

 

HoloLens

Geçtiğimiz sene içerisinde Architecture and Design festivalinde test etme şansı bulduğum demo önceden özel olarak kurulmuş beyaz bir set içerisinde gerçekleşmiş, gelecek vaad eden bir demoydu.

hololens demosu

Kipman ın TED konferansında yaptığı son demo gelecek vaad etmekten çok öte beklentileri aşan bir demo olarak bizlere yansıdı. Balık gözü kamera gözlüğe takarak katılımcılara demoda neler yaşandığı aktarıldı.

Yapılan demolarda aya bir yolculuk, hayali bir ormanda gezinti ve Mars’a gönderilen Curiosity’nin topladığı bilgilerden derlenerek oluşturulan Mars yüzeyine bir yolculuk gerçekleştirildi.

HoloLens

Son olarak, Kipman holografik ışınlanma gösterisini sundu – Starwars filmlerinden aşına olduğumuz şekilde hologram ile  sanal görüşme gerçekleştirdi

Sokağın karşısında bulunan Nasa Astranotu ile yapılan hologram görüşme

HoloLensTED

Konuşmasında gelecekte haptics teknolojisi ile yanımızda olmayan bir nesnenin sıcaklığını hissedebileceğimizden veya dokunma hissi yaşayabileceğmizden bahsetti.

Henüz piyasaya çıkış tarihi belli olmayan Hololens in yazılımcılar için dağıtımı yakın zamanda başlayacak ve geliştiriciler uygulama geliştirmeye yakın zamanda başlayacaklar.